Web Yazılım Nedir, Ne Işe Yarar?
Web Yazılım Nedir, Ne Işe Yarar?

Günümüzde İnternetin önemi gün geçtikçe artmakta ve sonuç olarak yazılım dillerinin önemi daha belirgin hale gelmektedir. Yazılım süreçleri, tasarımın tersine, arka planda yapılır, bu yüzden nasıl yapılacağını merak ediyoruz. Bir İnternet sitesinde geziniyor ve arka planın ne olduğunu merak ediyorsanız, okumaya devam edin.

Ziyaretçinin gördüğü şey

Web sitesinde tarayıcıyla açıyorsunuz; Sitenin tasarımı, logo ve tüm içeriklerin görülmesi ziyaretinin bir parçası olarak geçiyor.

Ziyaretçinin görmediği şey

Tam burada başlıyor. Gerçek gizli kahraman yazılımı aslında sitenin beyni. Sitenin sorunsuz çalışması, izleme sürecinin kolaylaştırılması işi yazılım boyutudur.

Kullanıcının göremediği bu aşama, ciddi bir denetim ve kontrol ile gerçekleştirilmektedir. İnternet yaygın olarak kullanılmaya başladıktan sonra, çeşitli protokollerin yardımıyla kullanıcının ekranına getirilebilir. Kullanıcının bu dönemde herhangi bir bilgi girmesi gerekmediğinden, siteler basit ve sade görünüyordu. Ancak daha sonra, e-ticaret, bankacılık sistemleri kuruldu ve site sahipleri, kullanıcılara gereken bilgileri güvenli bir şekilde iletmesi için gerekliydi. Bu aşamada web yazılımı hayatımıza girdi.