Havadan Fotoğraf Çekimi
Havadan Fotoğraf Çekimi

Havadan fotoğraf çekimi aslında tarihi 2016 son çeyrek dönemine dayanan fakat son yıllarda oldukça yaygınlaşan ve ilgi odağı olan bir fotoğraf çekim tekniğidir. Bu teknikle fotoğraf çekmenin farklı yolları ve yöntemleri mevcuttur. Fotoğraf sanatçıları bir kompozisyonu farklı açılardan fotoğraflama nın yollarını her zaman aramışlardır. Havadan fotoğraf çekimi de bu arayışın bir sonucu olarak ortaya çıkmış bir tekniktir.

Fotoğraf sanatçıları ilk olarak balon, zeplin gibi hava araçları aracılığıyla havadan fotoğraf çekimi yaparken teknolojinin ve havacılığın gelişmesi ile daha sonraları helikopter, paramotor, yamaç paraşütü ve son yıllarda model helikopter ve multikopter adı verilen insansız hava araçları ile bu tekniği daha basitleştirmiş ve daha ulaşılabilir bir hale getirmişlerdir. Havadan fotoğraf çekimi tekniği normal yollar ile çekilemeyecek açılardan fotoğraf çekilmesine olanak tanıyarak çekilen objenin daha farklı ve ilgi çekici olmasını sağlamaktadır. 

İnsansız hava araçları ile fotoğraf çekmek diğer araçlara nazaran daha güvenli, daha pratik ve ulaşılabilirdir. Kullanılan otopilot,gps sistemleri ve kamera stabilizer (gimbal) sistemnleri ile havada sabit durarak net ve yaratıcı fotoğraflar elde edile bilmektedir. Wireless görüntü aktarıcılar sayesinde çekilecek fotoğraf yer istasyonundan anlık olarak görüntülenmekte ve uzaktan kumanda sayesinde istene irtifa ve açıdan fotoğraf çekmek mümkün hale gelmektedir. Bu ekipmanların uzman ekibimiz ile buluşması sonucunda harika çekimler ortaya çıkmaktadır. Çekimler ile ilgili bilgileri sitemizden edinebilirsiniz.