Şablon Ve Özel Yaptırılan Web Siteleri
Şablon Ve Özel Yaptırılan Web Siteleri

İşletmeniz için yeni bir web sitesine yatırım yaparak ilerlemeye karar verdiniz mi? Devam etme kararını verdikten sonra, bir soru kalır…
Özel bir web sitesiyle mi yoksa web sitem için bir şablon mu kullanırım? Hangi yol işime en uygun? Farklılıklar nedir?

HAZIR ŞABLONLARIN KULLANIMI

Bir web sitesi oluşturmanın en yaygın yolu, bir WordPress sitesi kurmak ve ThemeForest, Template Monster veya Elegant Temalardan satın alınmış bir şablon uygulamak olacaktır. Bu web siteleri, satın alınabilecek çok çeşitli farklı web sitesi şablonları sunar. Dışarıdaki tüm temalar % 100 duyarlı değildir.

Ayrıca bir tema sağlayan ve web sitesi çerçevesinde düzenlemenize izin veren Wix veya Squarespace gibi hizmetler de vardır. Bunlar bir web sitesini oldukça hızlı ve kolay bir şekilde almanıza yardımcı olabilir. Bununla birlikte, formlar veya e-ticaret işlevleri gibi daha karmaşık özellikler için kullanılabilen seçenekler üzerinde sınırlamalar vardır.

Akılda tutulması gereken bir şey, şablonların ve temaların normalde kullanıcı tarafından daha fazla özelleştirilebilirliğe sahip olabilmeleri için yerleşik özelliklere sahip olmalarıdır, ancak sonuçta web sitesi yük hızı ve SEO performansı açısından aşağıya düşmektedir. Marka veya işletmenize uygun olmayacak özelliklere, tasarımlara ve işlevlere katlanmak zorunda olmanız çok olasıdır. Bunu düzeltmek için bir web geliştirme şirketi ile çalışabilirsiniz, ancak bu, büyük olasılıkla aynı kod biçiminde yazılmayacağı için sizin beklentilerinizi düşürecektir ve geliştirici siteyi beğeninize göre düzeltse bile… Wordpress veya bu temanın kendisi için bir güncelleme çıktığında, web siteniz bir geliştirici tarafından yapılan eski bir özelleştirmeden dolayı bazı görüntüleme sorunlarıyla karşılaşır.

ÖZEL YAZILIMLARIN KULLANIMI

Özel yazılım web siteleri, işletmenizin arkasında bir ekip içerir. Hedef kitlenizin kimler olduğunu, kime ulaşmak istediğinizi, web sitesinin nasıl çalışmasını istediğinizi / ihtiyaç duyduğunuzu ve internete nasıl bakmak istediğinizi anlamak için yaratıcı bir süreçle başlar.

SEO herhangi bir web sitesinin başarısında büyük rol oynar. Bir site oluştururken izlenecek kurallar vardır ve tüm temalar bu kurallara uymaya mecbur değildir. Bu yüzden özel olarak oluşturulmuş web siteleri çok daha üstündür, geliştirici siteyi Google'ın ve diğer arama motorlarının her sayfayı son kullanıcıya daha alakalı bir arama sonucunu vermek için okumalarına izin vermek için oluşturma sırasında siteyi optimize edebilir, böylece özel siteler oluşturulabilir. Doğal olarak google gibi arama motorlorunda daha iyi bir sıralamada yer alabilirsiniz.

Özel olarak oluşturulmuş web siteleri, temalardan daha uzun sürebilir. Bunun nedeni, her şeyin belirli bir işletmeye göre inşa edilmesi ve karşılanmasıdır. Uzun vadede zamandan tasarruf sağlar, zeminden inşa edildiği zaman, sitenizin tam olarak istediğiniz şeyi yapmasını sağlamak için özelleştirmesi çok daha kolaydır. Özel tasarımlar, sitenizin tüm cihazlarda (telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar, vb.) ve tarayıcılarda duyarlı olmasını sağlar.