GET OFFER

Bridge Arayüzü TuruAdobe Bridge ile, resim, ses, video ve diğer dosyalara kolayca erişebilir ve Photoshop`un destek verdiği dosya türlerini Photoshop`da düzenlemek için açabilirsiniz. Bridge, Dosyalara hızlı ve kolay ulaşabildiğiniz için iş akışınızı olumlu etkiler. Erişilen dosyaların özellikleri hakkında size detaylı bilgi verir.

Bridge, basit dosya işlemlerini de yapmayı sağlar. Seçilen dosyaların isimlerini ve yerlerini değiştirebilir, taşıyabilir, kopyalayabilir, sıralayabilir veya silebilirsiniz. Bridge`i çalıştırmak için Menü Çubuğunda bulunan Bridge`i Başlat simgesine tıklanır Photoshop`tan bağımsız bir pencerede Bridge açılır.
Bridge de bulunan özellikleri kullanarak resim dosyaları üzerinde Photoshop yazılımını kullanmadan bir çok değişiklik yapabilirsiniz. Bazı durumlarda değiştirilmek istenen dosyalarının değiştirilmesi için dosyalar Photoshop`a aktarılır ve çalışmaya Photoshop ortamında devam edilir. Resim dosyaları üzerinde renk, parlaklık, kontrast ve benzeri işlemler için dilerseniz üzerinde değişiklik yapmak için Bridge`in Camera Raw özelliğini kullanabilirsiniz. Camera Raw seçeneği ile açılan resim dosyalarındaki tüm renk tonları ayarlanabilir, kırmızı göz kusuru giderilebilir, resim döndürülebilir veya kırpılabilir. Camera Raw seçeneğinin asıl görevi Raw formatındaki resimlerin işlenmesidir. Ancak yukarıda belirtildiği gibi farklı amaçlar içinde kullanılabilir.

Üzerinde çalışma yapılmış olan resim dosyası yapılan değişiklikler ile Photoshop`a aktarılır. Camera Raw özelliğinden faydalanmak için önce resim dosyası seçilir ve Bridge Menü çubuğunda bulunan Dosya başlığından Camera Raw`da Aç seçeneği tıklanır veya CTRL + R klavye kısayolu kullanılır.
Görünümler Bridge`de birçok görünüm şekli mevcuttur. Görünümler çeşitli işlemler için farklı şekillerde özelleştirilmiştir. Bu görünümleri kullanabilmek için Menü Çubuğunda bulunan Pencere başlığından Çalışma Alanı seçeneği tıklanır ve istenen görünüm buradan seçilir veya Menü Çubuğu altında bulunan simgeler tıklanır. Şartlar Görünümü Bridge yazılımı ile resim ararken kullanabilen en temel görünümdür.