HEMEN TEKLİF ALIN

4k Tanıtım Filmi Çekimi


 

Neden 4K Tanıtım Filmi Çekimi?

Bir sonraki video prodüksiyonunuzu planlarken 1080p (HD) veya 4K'da çekim yapıp yapamayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. 1080p yıllardır standarttır, ancak 4K hızla ilerlemektedir. Sadece 4K bir endüstri standardı olmakla kalmıyor, aynı zamanda bir dizi ek avantaj da sunuyor. Projenizin 4K'de çekilmesi mümkün ise, daha profesyonel ve çekici bir video oluşturmanın yanı sıra üretiminizi hem zaman hem de paradan uzun vadede kaydetme olasılığı yüksektir.

Üretim Sonrası Esneklik
Post prodüksiyon, düzenleme açısından oldukça fazla olabilir - ancak yapamayacağı bir şey video kalitesini arttırmaktır. Bir video düzenlenirken, videonun çözünürlüğü açısından bir video her zaman sınırlı olacaktır. Bu, çekime uzaklaşmanın veya bir sahneyi dramatik bir şekilde yeniden çerçevelendirememenin özel kısıtlamaları yaratır. 4K film çekimi, videonun çözünürlüğünü dramatik bir şekilde arttırır, bu da editörlerin, çekimin belirli alanlarına oldukça uzaklaşabileceği anlamına gelir  ve bu, reshot olması gereken sahnelerin olması olasılığını azaltır.

Görüntü sabitleme gibi 4K çözünürlükte yapılabilecek spesifik teknikler de vardır. Görüntü sabitleme, her bir çekimi yeniden çerçevelendirerek titrek bir videoyu düzeltmek için kullanılır. Bu, kenarlarda kullanılmayan materyalleri bırakır. Görüntü sabitlendiğinde düşük çözünürlüklü bir film bulanık olacaktır. Yüksek çözünürlüklü bir film, bu problem olmadan görüntü stabilize edilebilir.

Özellikle Düşük Işıkta Daha Az Gürültü
Düşük ışıklı görüntüleri kaydederken, çekimler belirgin şekilde grenli olabilir. Bu tane genellikle daha belirgindir, çünkü ekranın daha büyük parçalarını düşük çözünürlüklü bir görüntüde alır. Görüntünün çözünürlüğü ne kadar yüksekse, her bir tane tane artefaktı daha küçüktür ve sonuç olarak daha az farkedilir. Çözünürlüğü 4K teknolojisinin kullanımıyla geliştirerek, düşük ışıklı çekimler genel olarak daha az görünür seslere sahip olacaktır. Karanlık olabilecek ve grenli video oluşturabilecek ortamlar için, 4K videosu çok sayıda avantaj sağlayabilir.

Daha Çekici Renkli Paneller
Sadece 4K videonun sağladığı netlik değil. 4K video da renkler açısından daha hassastır. Bu, daha koyu siyahlar ve daha parlak vurgularla daha parlak, daha canlı görüntüler oluşturabilir. Daha parlak renklerden yararlanmak istemeyen prodüksiyonlar bile, görüntüleri üzerinde daha fazla kontrolden yararlanabilir. 4K'nın diğer avantajlarına benzer şekilde, bu daha parlak ve daha tutarlı renkler, medya düşük çözünürlükte örneklendiğinde daha iyi görüntüler bile üretebilir.

Leave a comment


Euromedya Hakkında

Firmalara pazar liderliği ve rekabet üstünlüğü sağlayacak değer yaratan profesyonel internet çözümleri, e-is ve özel yazılım çözümleri konusunda danışmanlık hizmeti vermek, stratejik çözümler üretmek amacıyla kurulmuştur.