HEMEN TEKLİF ALIN

Günümüzde İnternetin önemi gün geçtikçe artmakta ve sonuç olarak yazılım dillerinin önemi daha belirgin hale gelmektedir. Yazılım süreçleri, tasarımın tersine, arka planda yapılır, bu yüzden nasıl yapılacağını merak ediyoruz. Bir İnternet sitesinde geziniyor ve arka planın ne olduğunu merak ediyorsanız, okumaya devam edin.

Ziyaretçinin gördüğü şey

Web sitesinde tarayıcıyla açıyorsunuz; Sitenin tasarımı, logo ve tüm içeriklerin görülmesi ziyaretinin bir parçası olarak geçiyor.

Ziyaretçinin görmediği şey

Tam burada başlıyor. Gerçek gizli kahraman yazılımı aslında sitenin beyni. Sitenin sorunsuz çalışması, izleme sürecinin kolaylaştırılması işi yazılım boyutudur.

Kullanıcının göremediği bu aşama, ciddi bir denetim ve kontrol ile gerçekleştirilmektedir. İnternet yaygın olarak kullanılmaya başladıktan sonra, çeşitli protokollerin yardımıyla kullanıcının ekranına getirilebilir. Kullanıcının bu dönemde herhangi bir bilgi girmesi gerekmediğinden, siteler basit ve sade görünüyordu. Ancak daha sonra, e-ticaret, bankacılık sistemleri kuruldu ve site sahipleri, kullanıcılara gereken bilgileri güvenli bir şekilde iletmesi için gerekliydi. Bu aşamada web yazılımı hayatımıza girdi.

Devamını oku

 Web yazılımı, web sitelerinde çalışan web sitesinin tüm işlevlerinin yaratılmasıdır. Web yazılımı sadece sunucu olarak adlandırılan web sunucularında çalışır ve gerekli tüm bilgiler sunucu üzerinden iletilir. Kısmen veya tamamen web teknolojileri kullanılmaktadır. Kısacası, web yazılımı, arka plan üzerinde çalışan, web arayüzünden yazılımın çalıştırıldığı ve web siteleri ile ilgili veri alma işlemlerinin yapıldığı web sitelerinin kodlama sistemidir. Yazılım, dünyanın her yerindeki yazılımların ortak adıdır. Tüm yazılımlar, tüm tarayıcılarda sorunsuz bir şekilde çalışması için web teknolojisi kullanılarak sağlanmıştır.

Web yazılımı da web programlama olarak adlandırılır. Web yazılımı hakkında bilmeniz gereken en önemli şey programlama dili. Programlama, bilgisayara ne yapacağını söyleyen komuttur. Bilgisayar, istenen işlemin makine dili ile yapılmasını ister. Ancak, bu süreç yapılandırılmış bir dilde bir programcı tarafından bir bilgisayara çevrilmelidir. Bu makine dili dönüştürme işlemi derleme veya yorumlama olarak adlandırılır. Web yazılım projeleri C #, VB.NET, PHP, JAVA, ASP.NET, XML gibi web yazılım dillerini kullanır. Sistem, yazılım makine dilini yazı diline çevirir. Ülkemizde en yaygın kullanılan PHYTON ve PHP web dilleri. Kullanılan ASP dili yavaş yavaş kullanım dışı oluyor. Teknolojinin hızlı gelişimi, web yazılımı ve web teknolojisinde değişikliklere yol açmakta ve yeni dillere yer verilmektedir.

Devamını oku

SEO dijital pazarlamadan yararlanmak için en iyi yollardan biridir ...

SEO nedir?

SEO, "Arama Motoru Optimizasyonu" için bir kısaltma olarak kullanılır. SEO yönetmelikleri veya işlemleri sayesinde, arama motorları daha kolay ve hızlı bir şekilde insanlar tarafından aranan web sitelerinin sonuçlarını tarayabilir. SEO, bu arama motoru taramalarında kolayca bulunabilmeleri için teknik kriterler düzenlemeleri yapma sürecidir. Bu ifadeyi Türkçe yapmamız gerekiyorsa; arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilebilir.

SEO, her zaman arama motorlarında bulunan geliştirmeler ve bu iyileştirmelerle birlikte yürütülen bir optimizasyondur. Bu işlemler, yerinde ve saha dışında iki farklı şekilde adlandırılmıştır; Ayrıca arama motorlarında ilk sırada yer almak için yapılan tüm işlemler gibi algılanmaktadır. Bu açıklama, seo nedir sorusu için farklı bir açıklama olarak da kullanılabilir.

Dikkatli ve titiz bir SEO çalışmasıyla, arama motorlarında her geçen gün daha fazla kişiye ulaşmak mümkündür. Bu, web sitesi sahibi veya şirket hizmetinin, ürünün, teknik bilgilerin veya araştırmaların tanıtım ve satış hacmini artıracaktır. Bu tür çalışmaların yürütülmesi tercih edilmezse, hedef gruba ulaşmak ve bir portföy oluşturmak son derece zor olacaktır. Özellikle dijital dünyanın günümüzde her sektörde baskın olduğu düşünülürse, seo çalışmalarının maliyetleri düşürmesi kaçınılmazdır. Bu durum aşağıdaki gibi açıklanabilir; SEO pazarlama yöntemleri arasında, dijital pazarlama en yüksek prestije sahiptir ve yüksek getiri pazarlama stratejisidir. Bu yüzden seo'nun nasıl yapıldığını düşünmek zorunda değilsiniz, en kısa zamanda harekete geçmelisiniz ve bu çalışmanın dijital pazarlama çabalarınızın bir parçası olduğunun farkında olmalısınız.

Devamını oku