HEMEN TEKLİF ALIN

İşletmeniz için yeni bir web sitesine yatırım yaparak ilerlemeye karar verdiniz mi? Devam etme kararını verdikten sonra, bir soru kalır… Özel bir web sitesiyle mi yoksa web sitem için bir şablon mu kullanırım? Hangi yol işime en uygun? Farklılıklar nedir?

HAZIR ŞABLONLARIN KULLANIMI

Bir web sitesi oluşturmanın en yaygın yolu, bir WordPress sitesi kurmak ve ThemeForest, Template Monster veya Elegant Temalardan satın alınmış bir şablon uygulamak olacaktır. Bu web siteleri, satın alınabilecek çok çeşitli farklı web sitesi şablonları sunar. Dışarıdaki tüm temalar % 100 duyarlı değildir.

Ayrıca bir tema sağlayan ve web sitesi çerçevesinde düzenlemenize izin veren Wix veya Squarespace gibi hizmetler de vardır. Bunlar bir web sitesini oldukça hızlı ve kolay bir şekilde almanıza yardımcı olabilir. Bununla birlikte, formlar veya e-ticaret işlevleri gibi daha karmaşık özellikler için kullanılabilen seçenekler üzerinde sınırlamalar vardır.

Akılda tutulması gereken bir şey, şablonların ve temaların normalde kullanıcı tarafından daha fazla özelleştirilebilirliğe sahip olabilmeleri için yerleşik özelliklere sahip olmalarıdır, ancak sonuçta web sitesi yük hızı ve SEO performansı açısından aşağıya düşmektedir. Marka veya işletmenize uygun olmayacak özelliklere, tasarımlara ve işlevlere katlanmak zorunda olmanız çok olasıdır. Bunu düzeltmek için bir web geliştirme şirketi ile çalışabilirsiniz, ancak bu, büyük olasılıkla aynı kod biçiminde yazılmayacağı için sizin beklentilerinizi düşürecektir ve geliştirici siteyi beğeninize göre düzeltse bile… Wordpress veya bu temanın kendisi için bir güncelleme çıktığında, web siteniz bir geliştirici tarafından yapılan eski bir özelleştirmeden dolayı bazı görüntüleme sorunlarıyla karşılaşır.
 

ÖZEL YAZILIMLARIN KULLANIMI

Özel yazılım web siteleri, işletmenizin arkasında bir ekip içerir. Hedef kitlenizin kimler olduğunu, kime ulaşmak istediğinizi, web sitesinin nasıl çalışmasını istediğinizi / ihtiyaç duyduğunuzu ve internete nasıl bakmak istediğinizi anlamak için yaratıcı bir süreçle başlar.

SEO herhangi bir web sitesinin başarısında büyük rol oynar. Bir site oluştururken izlenecek kurallar vardır ve tüm temalar bu kurallara uymaya mecbur değildir. Bu yüzden özel olarak oluşturulmuş web siteleri çok daha üstündür, geliştirici siteyi Google'ın ve diğer arama motorlarının her sayfayı son kullanıcıya daha alakalı bir arama sonucunu vermek için okumalarına izin vermek için oluşturma sırasında siteyi optimize edebilir, böylece özel siteler oluşturulabilir. Doğal olarak google gibi arama motorlorunda daha iyi bir sıralamada yer alabilirsiniz.

Özel olarak oluşturulmuş web siteleri, temalardan daha uzun sürebilir. Bunun nedeni, her şeyin belirli bir işletmeye göre inşa edilmesi ve karşılanmasıdır. Uzun vadede zamandan tasarruf sağlar, zeminden inşa edildiği zaman, sitenizin tam olarak istediğiniz şeyi yapmasını sağlamak için özelleştirmesi çok daha kolaydır. Özel tasarımlar, sitenizin tüm cihazlarda (telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar, vb.) ve tarayıcılarda duyarlı olmasını sağlar.

Devamını oku


 

Günümüzde parmak uçlarımızda teknoloji ile web sitenizi mobil uyumlu hale getirmek son derece önemlidir. Bununla birlikte, Mobil uyumlu olan ve Mobil uyumlu olmayan Tasarımlar arasındaki farklılıkların ve benzerliklerin karşılaştırmasına bir göz atalım.

MOBİL UYUMLU TASARIM
Mobil Uyumlu Web Tasarımı, tarayıcının boyutuna göre farklı öğeleri istifleyerek tarayıcı boyutundaki değişikliklere yanıt verir. Bu, medya sorguları dediğimiz şeyi kullanarak yapılır ve bu belirli medya sorguları vurulduğunda öğeleri yanıtlayacak veya yığınlayacak şekilde ayarlanabilir.

Örneğin, duyarlı bir web sitesi açarsanız ve tarayıcı penceresinin boyutunu değiştirirseniz, söz konusu piksel sınırlamalarına sığacak şekilde dinamik olarak yeniden düzenleyen içeriği görürsünüz. Farklılıkları göstermek için basit bir illüstrasyon oluşturduk.

MOBİL UYUMLU OLMAYAN TASARIM
Mobil Uyumlu Olmayan Web Tasarımı, yalnızca belirli tarayıcı boyutları için tasarlandığından veya birden çok sabit düzen boyutuna sahip olduğundan farklıdır. URL yüklendiğinde, ekran boyutuna bağlı olarak mevcut boş alanı algılar ve bu sınırları içine sığacak şekilde bir tasarım yerleştirir. Örneğin, sitenizi masaüstünde açarsanız, bu boyutta sığacak uygun boyut tasarımını bulacaktır. Tarayıcının yeniden boyutlandırılması, tasarım üzerinde hiçbir etkiye sahip değildir. Farkı göstermek için aşağıdaki diyagrama bakınız.

 

Devamını oku


 

Yaptığımız projelerde web tasarım fiyatları birçok faktörden etkileniyor. Bu unsurlar projenin hemen hemen her aşamasında beklenir, bazıları deneysel çalışmalardır, bazıları emekle ve uzun bir süre yapılırken diğerleri de bir takımla üstesinden gelir. Web tasarımının önemli bir takım çalışması olduğunu söyliyebiliriz.

Web tasarım fiyatları diğer reklam ve tanıtım kampanyalarına kıyasla çok daha ekonomiktir, bunu açıkça söyleyebiliriz ve biraz daha fazlasını tahmin edebilirsiniz. Öyle ki, gazete veya televizyon reklamlarıyla kıyaslanamayan fiyat farkı ilk bakışta ortaya çıkıyor. Diğer sayaca bakarsak, web tasarımının katalog fiyatlarına göre çok ucuz olduğunu söyleyebiliriz ve bunun büyük bir fark olduğunu görebiliriz. Belki fiyat için web siteleri ile rekabet edebilecek tek alan, el ilanları, ancak burada yine büyük bir fark var, örneğin, el ilanları bir sayfa olsa bile, web sitelerinde yüzlerce sayfa olabilir. Aslında, bu karşılaştırmalar çok doğru değildir çünkü web tasarımı kalıcıdır ve göz önünde bulundurduğumuz başka bir tür promosyon kalıcı değildir.

Web Tasarım Fiyatlarını Ayarlama

Kısacası, ihtiyaçlarınız fiyatı belirleyecektir; web sitenizde bulunacak özellikler, fonksiyonlar, etkileşimler, sayfa sayısı ve diğer faktörler web tasarım fiyatını etkileyecektir. Fiyatların bu kadar esnek görünmesi insanların kafalarını karıştırıyor, ancak web sitelerinde kullanılan özellikler çok farklı olabilir ve bu da fiyatlara yansıyor.

Şirketiniz veya kendi kişiliğiniz için bir web tasarımına sahip olmak ve bugünün en popüler modeli olan, bugün tarafınızdan sunulan fırsatlardan yararlanmak isteyebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayacak kadar küçük bir miktarınız varsa, web tasarımı yapmamanızın bir sebebi yoktur. Ancak, bu ilk adımın sinir bozucu olmasını istemiyorsanız, şu anda size kolay gelebilecek profesyonel bir web tasarım firması bulmanız gerekir, ancak internette bir şirket aramaya başlarsanız, bunun hakkına sahip olacaksınız. Öyle ki milyonlarca site ortaya çıkacak ve bazıları web tasarım şirketleri olacak, ancak bunların çoğu merdivenlerin altında tanımlanabiliyor. Bu yüzden bir firma seçerken, önce bir iş ortağı bulabileceğiniz şirketleri seçmelisiniz. Gönderdiğiniz postalara anında yanıt vermeniz, sorularınızı anında ve açıklayıcı cevaplar veren tecrübeli ve duyarlı bir hesap, web tasarımı yaparken kendinizi çok hoş hissetmenizi sağlayacaktır.

Yukarıdaki web tasarım fiyatlarını nasıl belirleyeceğimize eklememiz gereken bir şey daha var. Şirketlerin bu fiyatları belirlediğini söyleyebilirsin, ama onları kimin istediğini belirleyecekler. Ama bir şirketin tam olarak aynı iş için olmasını istiyorsak, başka bir şirket on bin TL isteyebilir. Bu nedenle, fiyatlara da dikkat etmeli ve iyi bir eleme yapmalısınız.

Özetle, web tasarım fiyatları şirkete ve yapılacak işletmeye bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, web tasarım çalışmasında neler olacağını ve uygun bir kursu takip etmenin en iyi yolu olacaktır.

Devamını oku

B2B Nedir ?

B2B ne anlama geldiğini bilemezseniz tuhaf bir kısaltmadır. Bu, iş dünyasında nadir bir kavram olan “Business to Business” anlamına gelmektedir. Bir B2B şirketi diğer işletmeler için ürün veya hizmet üretir.

Örnek olarak perakende dünyasını düşünün. Bir satış iş ortağının sizi desteklemek için kullandığı tüm donanımlar, ürünlerini satın aldığınız mağazaya satmayı amaçlayan bir şirket tarafından yapıldı. Ayrıca, bu donanım üzerinde çalışan tüm satış noktası yazılımı da bir şirkete satmayı amaçlayan bir şirket tarafından yapılmıştır.

B2B'yi B2C'den ayıran nedir?

Gerçekte, bu günlerde, daha az ve daha az, bu iki kısaltmayı, en azından pazarlama kadar uzağa ayırıyor. İş ve yaşam gittikçe iç içe geçtikçe, yalnızca bir işçinin çalışanı olarak birisine pazarlamak daha az mantıklıdır. Her şeyden önce, bu kişi muhtemelen Facebook ve LinkedIn'de olup, çalışırken Wall Street Journal ve Tom ve Lorenzo’nun moda blog'unu okuyor. Artık bir B2B şirketinin geleneksel B2C kanallarında reklam vermekten kaçınmasının bir sebebi yok ve aslında bu kanalların reklamını yapmak için artan nedenler var.

Ne olursa olsun, B2B ve B2C arasında önemli bir fark var. B2B işletmeler, işlem başına birden fazla müşteri ile ilgilenmelidir. Yani, B2C'de, genellikle baştan sona karar alma sürecine sadece bir kişi katılır. Bir B2C şirketinin pazarladığı kişi, aynı zamanda araştırmayı tipik olarak yapan, ürünü veya hizmeti test eden, bütçeye karar veren ve satın alma işlemini onaylayan kişidir. Bir iş satın alma ile ilgilenen bir şirkette, bu görevler olabilir ve genellikle vardır. Örneğin, tüm B2B yazılım satın alımlarının% 65'i satın alma sürecindeki üç veya daha fazla kişiyi içermektedir. Sonuç olarak, B2B pazarlama ekipleri, tüm tipik alıcı kişilerini, ilgili tüm taraflara etkili bir şekilde pazarlamak için daha fazla zaman harcamalıdır.

Devamını oku

SEO dijital pazarlamadan yararlanmak için en iyi yollardan biridir ...

SEO nedir?

SEO, "Arama Motoru Optimizasyonu" için bir kısaltma olarak kullanılır. SEO yönetmelikleri veya işlemleri sayesinde, arama motorları daha kolay ve hızlı bir şekilde insanlar tarafından aranan web sitelerinin sonuçlarını tarayabilir. SEO, bu arama motoru taramalarında kolayca bulunabilmeleri için teknik kriterler düzenlemeleri yapma sürecidir. Bu ifadeyi Türkçe yapmamız gerekiyorsa; arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilebilir.

SEO, her zaman arama motorlarında bulunan geliştirmeler ve bu iyileştirmelerle birlikte yürütülen bir optimizasyondur. Bu işlemler, yerinde ve saha dışında iki farklı şekilde adlandırılmıştır; Ayrıca arama motorlarında ilk sırada yer almak için yapılan tüm işlemler gibi algılanmaktadır. Bu açıklama, seo nedir sorusu için farklı bir açıklama olarak da kullanılabilir.

Dikkatli ve titiz bir SEO çalışmasıyla, arama motorlarında her geçen gün daha fazla kişiye ulaşmak mümkündür. Bu, web sitesi sahibi veya şirket hizmetinin, ürünün, teknik bilgilerin veya araştırmaların tanıtım ve satış hacmini artıracaktır. Bu tür çalışmaların yürütülmesi tercih edilmezse, hedef gruba ulaşmak ve bir portföy oluşturmak son derece zor olacaktır. Özellikle dijital dünyanın günümüzde her sektörde baskın olduğu düşünülürse, seo çalışmalarının maliyetleri düşürmesi kaçınılmazdır. Bu durum aşağıdaki gibi açıklanabilir; SEO pazarlama yöntemleri arasında, dijital pazarlama en yüksek prestije sahiptir ve yüksek getiri pazarlama stratejisidir. Bu yüzden seo'nun nasıl yapıldığını düşünmek zorunda değilsiniz, en kısa zamanda harekete geçmelisiniz ve bu çalışmanın dijital pazarlama çabalarınızın bir parçası olduğunun farkında olmalısınız.

Devamını oku

Tüm bu web sitesi öğeleri birlikte web siteleri oluşturmak. Çoğu zaman, "tasarım" ın anlamı sadece görsel bir yön olarak algılanır. Gerçekte, web sitesi tasarımı, kullanılabilirlik, ergonomi, düzen gelenekleri, kullanıcı alışkanlıkları, gezinme mantığı ve web sitelerinin kullanımını kolaylaştıran ve bilgiyi daha hızlı bulmaya yardımcı olan diğer şeyler gibi daha soyut unsurları içerir.

Bazen tasarımın tanımında web sitesi tasarımının teknik yönü vurgulanmaktadır. Şüphesiz, modern web sitesi, php, asp ve cgi gibi sunucu tarafı betimlemelerini içeriyor, web sitelerinin görsel yüzü html ve css ile tanımlanıyor, kullanıcı deneyimi dinamik javascript ve ajax ile geliştirildi. Teknik bilgiden yoksun olan insanlarla konuşurken, teknik detaylardan bahsetmek yerine, içerik yönetim sistemi aracılığıyla bir web sitesini ne ölçüde güncellemenin mümkün olduğunu ve hangi özelliklerin kullanıcılar tarafından görülebildiğini görüyoruz.

Klasik anlamda tasarım, bir web sitesinin görsel görünümünü tanımlar. Kontrast, renklendirme, denge, vurgu, ritim, grafiksel elemanların stili (çizgiler, şekiller, doku, renk ve yön), ikonların kullanımı, arka plan dokuları ve genel web sitesi tasarımının genel atmosferini içerir.

Tüm bu unsurlar, web sitesi için belirlenen hedefleri karşılayan mükemmel bir sonuç yaratmak için tasarımın temel ilkeleri ile birleştirilmiştir.

Devamını oku