HEMEN TEKLİF ALIN


 

Havadan fotoğraf çekimi aslında tarihi 2016 son çeyrek dönemine dayanan fakat son yıllarda oldukça yaygınlaşan ve ilgi odağı olan bir fotoğraf çekim tekniğidir. Bu teknikle fotoğraf çekmenin farklı yolları ve yöntemleri mevcuttur. Fotoğraf sanatçıları bir kompozisyonu farklı açılardan fotoğraflama nın yollarını her zaman aramışlardır. Havadan fotoğraf çekimi de bu arayışın bir sonucu olarak ortaya çıkmış bir tekniktir.

Fotoğraf sanatçıları ilk olarak balon, zeplin gibi hava araçları aracılığıyla havadan fotoğraf çekimi yaparken teknolojinin ve havacılığın gelişmesi ile daha sonraları helikopter, paramotor, yamaç paraşütü ve son yıllarda model helikopter ve multikopter adı verilen insansız hava araçları ile bu tekniği daha basitleştirmiş ve daha ulaşılabilir bir hale getirmişlerdir. Havadan fotoğraf çekimi tekniği normal yollar ile çekilemeyecek açılardan fotoğraf çekilmesine olanak tanıyarak çekilen objenin daha farklı ve ilgi çekici olmasını sağlamaktadır.

İnsansız hava araçları ile fotoğraf çekmek diğer araçlara nazaran daha güvenli, daha pratik ve ulaşılabilirdir. Kullanılan otopilot,gps sistemleri ve kamera stabilizer (gimbal) sistemnleri ile havada sabit durarak net ve yaratıcı fotoğraflar elde edile bilmektedir. Wireless görüntü aktarıcılar sayesinde çekilecek fotoğraf yer istasyonundan anlık olarak görüntülenmekte ve uzaktan kumanda sayesinde istene irtifa ve açıdan fotoğraf çekmek mümkün hale gelmektedir. Bu ekipmanların uzman ekibimiz ile buluşması sonucunda harika çekimler ortaya çıkmaktadır. Çekimler ile ilgili bilgileri sitemizden edinebilirsiniz. 

Devamını oku


 

Türkiye'nin her köşesinde Euromedya olarak havadan video çekimi gerçekleştiriyoruz. Başladığımız günden bu yana sürekli düşünüyor, araştırıyor ve geliştiriyoruz. İnovasyona odaklı, gelişim odaklı ve hiç durmadan bizim yerimizde durmak isteyenler sayesinde hava taşımacılığı hizmetindeki farklılıklarımızı çok rahat gösterebiliriz. Uygulayacağımız projeler için her türlü ihtiyacımız için tüm referanslarımızdan güç alıyoruz. İnşaat sektöründe özellikle havadan video çekimlerinde lider firmalardan biri olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sivil Havacılık G.M. ve üreticilerden aldığımız sertifikaların geçerliliğini takip ediyoruz. Havadaki ekipmanlarımızı sürekli olarak koruyor ve kontrol ediyoruz.

Devamını oku


 

Her müşteri ve her gereksinim farklı olduğundan video oluşturmakla ilgili tüm maliyetleri kırmak zordur, ancak aşağıda işletmeniz için kısa bir tanıtım videosu (2-5 dakika) oluşturmak için gerekenlere bir örnektir. ve fiyatlar kullanılan ekipman ve seneryoya göre farklılık göstermektedir.

Üretim Öncesi
Bu, üretim sürecinin en önemli kısmıdır, planlama hakkını elde eder ve her şey yerine geçer. Ön üretim planlaması sırasında her şey kararlaştırılır, örneğin filmde kimlerin yer aldığı, bir senaryonun olması, konumların ne olduğu, kesinlikle olması gereken çekimler var mı? En azından bir videonun düzenlenmesi ve takvimi oluşturulacak, içerik kısa bir toplantıda veya telefon görüşmesinde sıralanabilir. Ancak daha ayrıntılı bir planlama gerekirse, örneğin kodlama, storyboard, casting, yer izcilik ve tesisler, bu maliyete mal olacaktır.

Ekipman
İş tanıtımlarının çoğunda, oyuncuları ve senaryoları kullanmak yerine personelinizi filme alacağız, bu nedenle yalnızca fotoğraf makinesi, ses ve biraz ışıklandırma gerekecek. Tabii ki, herhangi bir teknoloji gibi, çok farklı fiyat etiketleri ile herkesten seçim yapabileceğiniz bir dizi kamera var. Videonuzun 4K'de çekilmesini ve sinemada gördüğünüz bir şeye benzemesini istiyorsanız, uzman kitini ve çok sayıda ışığı kiralamamız gerekecek. Ancak video gereksinimlerinin çoğuna ihtiyacınız olmayacak.

Ekip
Yine video türüne bağlı olarak, mürettebat listesi, aydınlatma operatörlerine, bom sapanlarına saplanmadan, büyük olabilir. Her şey bu fikre bağlı olacaktır. Çoğu iş sadece ses ile tek bir yönetmen / kamera operatörüne ihtiyaç duyacaktır ve gerektiğinde ek kamera ve ses ekleyeceğiz.

Kurgu
Düzenleme süreci çoğu insanın düşündüğünden daha karmaşık olabilir ve genellikle filme çekildiği sürece 3 ila 4 kat daha fazla zaman alır. Dolayısıyla, bir günlük çekimler için üç veya dört günlük düzenleme olasılığı vardır. İyi planlanmış olsaydık, düzenleme daha kolay olacak ve daha az zaman alacaktır.

Bu, düzenleme işleminden ses karıştırmaya, renk sınıflandırmadan basit grafiklere ve istediğiniz herhangi bir biçimde teslimata kadar her şeyi içerir. Ayrıca ilk kesimi gördükten sonra yapmak isteyebileceğiniz değişiklikleri de içerir.

 

Devamını oku


 

360 Derece Video Çekimi ve 4K 360 Derece Video Çekimi Nasıl Yapılır?

Özellikle son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte, otel, kongre salonları, müzeler, binalar, hastaneler, turistik tesisler, kafeler, restoranlar, sokaklar ve belediyelere bağlı caddelerin sayısı artmıştır. Ziyaretten önce siteyi göstermek için araç. Panoramik videolarla yapılan sunumlarda, ziyaretçi canlı hareketli görüntülerle kendini benzer bir şekilde hissediyor. Turist siteleri, farklı şehirlerde ve hatta farklı ülkelerde olsa bile, ziyaretçiden sadece bir tık uzakta. Sanal turların alt yapısı normal videolar şeklinde fazla yer kaplamadığı için internette gezilmesi kolaydı. Bir CD - DVD'de yüksek çözünürlüklü bir resme sahip olmak çok kolaydır, böylece sergilerde, sergilerde, kongrelerde vb. Sergilenebilir.

360 derece video uygulaması, geleneksel çekim tekniklerinden farklı bir teknik ve ekipmanla gerçekleştirilir. Sunum, farklı programlarla bir dizi teknolojik süreçten geçtikten sonra hazırlanmaktadır. 360 derece kamera, video kameranın çevresindeki tüm aksiyonu yakalar. Sanal Turdaki fark, görüntünün sanal olmaması, canlı ve hareketli olup çevreyi ve eylemi yansıtmasıdır. Faringinin sol tuşunu basılı tutarak sağ-sol, yukarı-aşağı, yaklaşma-gezinmek mümkündür. Bir olayı düşünün, gözleriniz sağınızda, solunuzda ve sahneyi izlerken izinizi takip edin. Sanal Tur, internette bir alanı tanıtmanın en etkili, etkili ve ekonomik yöntemidir. 360 derecelik bir perspektiften bakarsak, yerel bir bilgisayardan internete giren potansiyel müşteriler etrafa bakabilir, istedikleri ayrıntıları inceleyebilir ve mekana gitmeden görsel olarak düşünebilirler. Bu sunum ile alan çok daha unutulmaz. Daha dikkat çekici ve yüksek bir etkiye sahiptir. Diğer reklam alanlarına göre daha kısa sürede daha etkili ve kalıcı sonuçlar elde etmek mümkündür.

360 derece video çekimi için iki tip kamera kullanılır. Bunlardan biri, kontrol ucundaki rant ile çalışan Ricoh Theta kamera ve çekimden sonra videoları birleştirmek zorunda olan GoPro kamera ile çekilmiş. Bu iki kamera tipi aynı amaca hizmet eder, ancak farklılıkları oldukça farklıdır. GoPro kameralar, Ricoh Theta kameralar daha kullanışlı ve daha kaliteli sonuçlar elde ediyor. 360 derece video prodüksiyonuna başlamak istiyorsanız, kameranıza karar vermeniz iyi bir başlangıç olacaktır.

Devamını oku


 

Neden 4K Tanıtım Filmi Çekimi?

Bir sonraki video prodüksiyonunuzu planlarken 1080p (HD) veya 4K'da çekim yapıp yapamayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. 1080p yıllardır standarttır, ancak 4K hızla ilerlemektedir. Sadece 4K bir endüstri standardı olmakla kalmıyor, aynı zamanda bir dizi ek avantaj da sunuyor. Projenizin 4K'de çekilmesi mümkün ise, daha profesyonel ve çekici bir video oluşturmanın yanı sıra üretiminizi hem zaman hem de paradan uzun vadede kaydetme olasılığı yüksektir.

Üretim Sonrası Esneklik
Post prodüksiyon, düzenleme açısından oldukça fazla olabilir - ancak yapamayacağı bir şey video kalitesini arttırmaktır. Bir video düzenlenirken, videonun çözünürlüğü açısından bir video her zaman sınırlı olacaktır. Bu, çekime uzaklaşmanın veya bir sahneyi dramatik bir şekilde yeniden çerçevelendirememenin özel kısıtlamaları yaratır. 4K film çekimi, videonun çözünürlüğünü dramatik bir şekilde arttırır, bu da editörlerin, çekimin belirli alanlarına oldukça uzaklaşabileceği anlamına gelir  ve bu, reshot olması gereken sahnelerin olması olasılığını azaltır.

Görüntü sabitleme gibi 4K çözünürlükte yapılabilecek spesifik teknikler de vardır. Görüntü sabitleme, her bir çekimi yeniden çerçevelendirerek titrek bir videoyu düzeltmek için kullanılır. Bu, kenarlarda kullanılmayan materyalleri bırakır. Görüntü sabitlendiğinde düşük çözünürlüklü bir film bulanık olacaktır. Yüksek çözünürlüklü bir film, bu problem olmadan görüntü stabilize edilebilir.

Özellikle Düşük Işıkta Daha Az Gürültü
Düşük ışıklı görüntüleri kaydederken, çekimler belirgin şekilde grenli olabilir. Bu tane genellikle daha belirgindir, çünkü ekranın daha büyük parçalarını düşük çözünürlüklü bir görüntüde alır. Görüntünün çözünürlüğü ne kadar yüksekse, her bir tane tane artefaktı daha küçüktür ve sonuç olarak daha az farkedilir. Çözünürlüğü 4K teknolojisinin kullanımıyla geliştirerek, düşük ışıklı çekimler genel olarak daha az görünür seslere sahip olacaktır. Karanlık olabilecek ve grenli video oluşturabilecek ortamlar için, 4K videosu çok sayıda avantaj sağlayabilir.

Daha Çekici Renkli Paneller
Sadece 4K videonun sağladığı netlik değil. 4K video da renkler açısından daha hassastır. Bu, daha koyu siyahlar ve daha parlak vurgularla daha parlak, daha canlı görüntüler oluşturabilir. Daha parlak renklerden yararlanmak istemeyen prodüksiyonlar bile, görüntüleri üzerinde daha fazla kontrolden yararlanabilir. 4K'nın diğer avantajlarına benzer şekilde, bu daha parlak ve daha tutarlı renkler, medya düşük çözünürlükte örneklendiğinde daha iyi görüntüler bile üretebilir.

Devamını oku